Τρίτη 26 Οκτωβρίου 2010

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ 4η ΦΑΣΗΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ 1-3

Δεν τα κατάφερε κόντρα στον Ατρόμητο Αθηνών η ομάδα της Αναγέννησης Γιαννιτσών για την φάση των 32 του θεσμού του κυπέλλου, χάνοντας με 1-3.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και πριν καλά, καλά καταλάβουν οι γηπεδούχοι το τι γίνεται βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 0-2.  Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν το παιχνίδι και μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου προσπάθησαν για το γκολ που θα τους έβαζε στο παιχνίδι ξανά , χωρίς όμως επιτυχία.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους και πάλι να βρίσκουν τον δρόμο προς τα δίχτυα πετυχαίνοντας το 0-3.
Η Αναγέννηση όμως δεν το παράτησε το ματς έχοντας 20 λεπτά φοβερού ποδοσφαίρου στην συνέχεια έχοντας ένα δοκάρι πετυχαίνοντας ένα γκολ και χάνοντας 2-3 καλές ευκαιρίες για γκολ , ικανοποιώντας τους φίλους της με την εμφάνιση της αφήνοντας υποσχέσεις για την συνέχεια του πρωταθλήματος που είναι και ο κυρίως στόχος της.
Στο γήπεδο , παρά το εργάσιμο της μέρας  και την μεγάλης εορτής του Αγ Δημητρίου βρέθηκαν περίπου 1000 οπαδοί των γηπεδούχων που δημιούργησαν μια καλή ατμόσφαιρα.

Φάσεις και γκολ
Στο 7’ ο saganowski πάσαρε στον Καραλή που από κοντά με πλασέ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του ατρομήτου.

Στο 12’ όμορφη σέντρα του Νάστου ο saganowski με κεφαλιά πέτυχε το 0-2 για τον Ατρόμητο που ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι.
Στο 13’ Λαμπρογιώργος πλησίασε στο να μειώσει το σκορ όταν ο Κατιανός τον έβγαλε μόνο του όμως ο Μελισσας θα διώξει πριν αυτή περάσει το τέρμα.
Στο 19’ νέα φάση στα καρέ των Γιαννιτσών με τον saganowski όταν η κεφαλιά του μετά από κόρνερ πέρασε σύριζα άουτ.
Στο 45’ σουτ του Χασάνογλου πέρασε μόλις άουτ.
Στο 53’ όμορφος συνδυασμός του Τάτου με τον saganowski που πάσαρε στον Καραλή που με εξαίσιο πλασέ πέτυχε το 0-3.
Στο 54’ ‘όμορφη σέντρα του Σουλίδη η κεφαλιά του Χασάνογλου βρήκε το κάθετο δοκάρι της εστίας του Ατρομήτου.
Στο 57’ πάσα του Γκούντα στον Χασάνογλου που με σουτ έγραψε το 1-3.
Στο 63’ μοναδική ευκαιρία για την αναγέννηση με τον Φωτιάδη που στο τετ α τετ με τον Μιχαηλίδη δεν κατάφερε να τον πλασάρει αποκρούοντας ο πορτιέρο του Ατρομήτου.
Στο 86’ σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής του Καραλή απόκρουσε σωτήρια ο Κελπέκης.
Κίτρινες: Σφακιανάκης, Μελισσάς