Πέμπτη 9 Δεκεμβρίου 2010

Μια νίκη και μια ήττα για τις μικτές μας

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ - ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ (ΠΑΙΔΩΝ) 3-0

Παρουσιάζοντας δύο διαφορετικά πρόσωπα η Μικτή Παίδων μας ηττήθηκε δίκαια από την αντίστοιχη ομάδα της ΕΠΣ Σερρών με 3-0. Στο 1ο ημίχρονο η μικτή της Πέλλας έπαιξε καλύτερα, έχασε ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει. Στο 2ο ημίχρονο το πρόσωπο του αγώνα άλλαξε με αποτέλεσμα να πάρουν τη πρωτοβουλία οι γηπεδούχοι και να πετύχουν τελικά τη νίκη.

ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ: Δεληγιαννίδης, Δήγκας (75' Τάνης), Αγγελάκης, Πρέμπτσης, Ουζουνίδης, Σφύρτσης, Κόντος (77' Παναγιώτου), Αβραμίδης (67' Κοροσιάδης), Αργυρόπουλος, Χατζάρας, Ξόμφλιος

ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ - ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ (ΝΕΩΝ) 1-2

Παίζοντας πολύ καλό και ουσιαστικό ποδόσφαιρο η Νέοι της ΕΠΣ Πέλλας κέρδισαν με 1-2 στην αντίστοιχη ομάδα της ΕΠΣ Σερρών. Η μικτή Νέων μας είχε την πρωτοβουλία σε όλο σχεδόν τον αγώνα και έχασε ευκαιρίες και για άλλα τέρματα με τους Τσόλκα, Τσιμτσιρίδη και Κουδέρη.

Σκόρερ: Τσόρμπας (65' 0-1), Αβραμίδης (74΄πεν 1-1), Γεωργιάδης (79' 1-2)

ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ: Πόπης, Σίμος, Πληκατίδης, Κωστίκας, Δούμος, Καπαγιάρογλου, Κουδέρης, Γεωργιάδης (80' Παπαγεωργίου), Τσόλκας (89' Ιωσηφίδης), Τσόρμπας (79' Μαντανίδης), Τσιμτσιρίδης