Κυριακή 27 Φεβρουαρίου 2011

Π.Ο.Μουδανιών 1 - 5 Μέγας Αλέξανδρος Νέου Μυλοτόπου

Νίκη με εντυπωσιακή εμφάνιση και σκόρ 1-5 πέτυχε ο Μέγας Αλέξανδρος Ν.Μυλοτόπου μέσα στα Μουδανιά. Το παιχνίδι δεν άρχισε με τους καλύτερους οιωνούς για τους φιλοξενούμενους οι οποίοι βρέθηκαν πίσω στο σκόρ από το 10ο λεπτό, όταν ο Δαλιάνας Κ.,
με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής άνοιξε το σκόρ για τον Π.Ο. Από εκείνο το σημείο και μετά οι παίκτες του Λάζαρου Μακρίδη ξύπνησαν και πήραν τα ηνία του αγώνα ελέγχοντας πλήρως τον ρυθμό του παιχνιδιού. Ο Ιωαννίδης ισοφάρισε για τον Νέο Μυλότοπο με εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής στο 16΄, ενώ ο ίδιος παίκτης δημιούργησε και το δεύτερο γκόλ της ομάδας του στο 29΄ όταν πρόλαβε τον Πηλιούρα στην έξοδο και πάσαρε στον επερχόμενο Νάτση ο οποίος προ κενής εστίας έκανε το 1-2. Η πίεση των ορεξάτων φιλοξενούμενων δεν σταμάτησε και στο 39΄ ο Μαμής με εντυπωσιακό γυριστό σουτ από το ύψος της περιοχής πέτυχε το 1-3. Στο δεύτερο ημίχρονο τα Μουδανιά προσπάθησαν να ανατρέψουν την κατάσταση χωρίς επιτυχία όμως αφού στο 60΄ ο Γκότσης βγήκε στην αντεπίθεση για την ομάδα του Μυλοτόπου και δεν δυσκολεύτηκε να πλασάρει τον Γκόρτζη και να κάνει τέσσερα τα τέρματα της ομάδας του. Το τελικό 1-5 σημειώθηκε στο 77΄ με κεφαλιά από τον Μαμή από την μικρή περιοχή μετά από σέντρα του Καρρά Κ.Χ.

Οι συνθέσεις:

Π.Ο.Μουδανιών: Πηλιούρας(46΄Γκόρτζης), Μπράτσος(65΄Σφηντσιώτης), Μυστακίδης, Σαρρής, Τσιτσιπλάμης, Γραικός, Ποπίδης, Ιωσιφίδης, Τσακαλίδης, Δαλιάνας Κ.(Δαλιάνας Α.), Μανουρας
Μέγας Αλέξανδρος Ν.Μυλοτόπου: Διαμαντίδης, Κωνσταντίνου, Κατιρτζόγλου, Μαλιούφας, Φάβας, Μαμής(78΄Αλμπάνης), Γκότσης, Καρράς Κ.Χ.(80΄Κούζας), Χατζηστεφάνου(60΄Σίμος), Ιωαννίδης, Νάτσης