Σάββατο 4 Αυγούστου 2012

Αλμωπός-Βέροια (κ-20) 1-4

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ :STUDIΟ  ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ  ΑΡΙΔΑΙΑ  τηλ, 23840 21966

Σε φιλικό αγώνα που έγινε στην Αριδαία ο Αλμωπός αντιμετώπισε την ομάδα της Βέροιας (κάτω των είκοσι)
στην οποία  πήρε μεταγραφή ο Τσόλκας ο οποίος και χρησιμοποιήθηκε στο παιχνίδι.

Στο α΄ημίχρονο οι γηπεδούχοι χρησιμοποίησαν τους»μικρούς» που τα πήγαν καλά , παρά τα λάθη απειρίας. ΄έτρεξαν ,άλλαξαν καλές μπαλιές , πέτυχαν ένα γκολ  και  δημιούργησαν καλές ευκαιρίες.
Στο β΄  μέρος ο βασικός κορμός έδειξε αρκετά βαρύς και κουρασμένος.
Είναι νωρίς πάντως για συμπεράσματα.
Στο 2’ ο Τσόλκας έφυγε ωραία ,αλλά η τελικ΄η του προσπάθεια δεν ήταν ανάλογη και χάθηκε η ευκαιρία για την Βέροια.
Στο 6΄ο Βακιάνης που ήταν αρκετά δραστήριος με υποδειγματικό πλασέ έκανε το 1-0.  Στη συνέχεια η Βέροια είχε δύο καλές ευκαιρίες στο 10΄ότνα εκτέλεσε ανεπιτυχώς φάουλ από πολύ καλή θέση  και στο 15΄ όταν το σουτ του Γιάννη Τσόλκα έφυγε ξυστά άουτ. .Ακολούθησε άλλη μία καλή ευκαιρία για την Βέροια στο 20΄.
Στο 24΄ο Αλμωπός  χάνει καλή ευκαιρία και αμέσως μετά ο Βακιάνης από πλάγια δεξιά πλασάρει στην άδεια εστία  λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 30΄ο Κουκουράκης κάνει το 1-1.
Στο 41΄ο Αντώνης Παρσόπουλος εκμεταλεύεται  αμυντικό λάθος και κάνει το 1-2.
Στα επόμενα τέσσερα λεπτά οι δύο ομάδες χάνουν από μία καλή ευκαιρία . Στο β΄ημίχρονο   οι ομάδες έπαιξαν πιο σφιχτά  με αποτέλεσμα πέρα από τα γκολ να δημιουργηθούν λίγες ευκαιρίες .
Στο80΄ο Πατσιαβούρας με συρτό διαγώνιο σουτ από δεξιά κάνει το 1-3 . Το τελικό 1-4 σημείωσε ο Μουχτάρης στο 88΄.
Διαιτητής Γ. Μιχαηλίδης( Ελευθεριάδου-Σινάπης)
ΑΛΜΩΠΟΣ: Α΄μέρος  Καραγιαννίδης(33΄΄ Καϊλάρης),Ταγγίδης ,  ,Καλογιάννης,Μουρατίδης, Παπαγεωργίου, Θ. Ελευθεριάδης, Τσιμτσιρίδης, Γιαννης Παπαδόπουλος, Μονογενίδης, Μποζίνης Βακιάνης
Β΄μέρος Χρήστου , Μιχαηλίδης , Ν. Παπαδόπουλος, Κανωτίδης, Μπογδάνης, Σαββίδης, Δημητριάδης, Παπασυμεών, Παντελίδης, Βακιάνης, Παπαγεωργίου.
ΒΕΡΟΙΑ:  Βόλτσης,Σούρλας, Αλιατίδης, Πέτσιος, Τακίδης,Τσόγκας, Κουκουράκης, Αναγνώστου, Παρσόπουλος, Στοϊος, Τσόλκας  Επαιξαν ακόμα :   Λαναράς, Σίμος, Αργυρόπουλος,Τσίλης,Μουχτάρης, Στασινόπουλος, Σάλτας, Λίτσι, Γρηγοριάδης, Σπυριδωνίδης, Μουρατιδης,  ΄ Πατσιαβούρας Παπαγεωργίου.