Σάββατο 8 Σεπτεμβρίου 2012

ΕΞΑΠΛΑΤΑΝΟΣ-ΠΡ. ΗΛΙΑΣ 1-2

Δεμένος καλύτερα σαν ομάδα ο ΑΡΗΣ Πρ. Ηλία κατάφερε να παέρει την νίκη μέσα στον Εξαπλάτανο από την τοπική Δόξα που έκανε ευκαιρίες , ιδίως στο ά μέρος.

Οι νικητές έφεραν το παιχνίδι στα μέτρα τους και προηγήθηκαν στο σκορ με φάουλ έξω από τη μεγάλη περιοχή το οποίο εκτέλεσε ο Δ. Βοτάρης. Στο 41΄ο Λέσι έπιασε δυνατό σουτ ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι . Στο 50΄ο Καρυπίδης εκμεταλλεύτηκε την ταχύτητά του και  με πλασσέ την κατάλληλη στιγμή έκανε το 0-2. Στο 90΄ μείωσε σε 1-2 ο Κυρικίδης. Δύο λεπτά αργότερα στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Σασαρίδης της Δόξας .
Διαιτητής: Σελεμίδης (Σίπκας- Μιχάλογλου)
Δοξα: Δημητριάδης.Σασαρίδης Νάτσκος, Γιαννούλτσης, Τσουλφαϊδης, Γιόντης(68΄Σπάχο), Κυριακίδης, Βασίλογλου, Παρτσανάκης,Βασιλόπουλος, (46΄Λεμονάκης) Μάντζιος,
ΑΡΗΣ: Πιστοφίδης, Συμεωνίδης, Λέσι(42΄Μιχαηλίδης), Χαραλαμπίδης , Μηνάς , Δ. Βοτάρης, Βοτάρης, Αντωνιάδης, Αποστολούδας, Καρυπίδης, Κουλούρας(67΄Μούρος)