Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2013

Σωσάνδρα –Βορεινό 3-1

Η Σωσάνδρα έκανε την έκπληξη και νίκησε τον δεύτερο της βαθμολογίας μετά από μία ενδιαφέρουσα αναμέτρηση την οποία παρακολούθησαν πολλοί φίλαθ Παρτσανάκηςλοι. Ο ι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν πλήρεις και δυνατοί .

Στο 15 ο Κώστας άνοιξε το σκορ για να γίνει το 2-0 με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Μίσκος (Δαμανάκης) στο 35΄και για το οποίο διαμαρτυρήθηκαν οι φιλοξενούμενοι. Ένα λεπτό πριν λήξη το ημίχρονο ο Π. Πέϊκος ξανάβαλε στο παιχνίδι το Βορεινό μειώνοντας σε 2-1. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ανοικτό και αμφίρροπο . Το Βορεινό πίεσε για να ισοφαρίσει. Στο 3΄των καθυστερήσεων το Βορεινό κέρδισε φάουλ σε καλή θέση . Στην περιοχή της Σωσάνδρας κατέβηκε και ο τερματοφύλακας του Βορεινού . Οι γηπεδούχοι απέκρουσαν , η μπάλα πήγε στον Παρτσανάκη ο οποίος έφυγε από τον χώρο του κέντρου και κατευθύνθηκε στην ανυπεράσπιστη αντίπαλη εστία. Οι αντίπαλοί του  που τον καταδίωκαν δεν μπορούσαν  να τον φτάσουν και έτσι από κοντά έκανε το τελικό 3-1