Κυριακή 14 Απριλίου 2013

Ν. Μυλότοπος -Αλμωπός 0-2

Δάμασε ο Αλμωπός τον «κακό του δαίμονα» μέσα στον Ν. Μυλότοπο παρουσία αρκετών φίλων του που τον ακολούθησαν  και προχωρά προς την κατάκτηση του τίτλου .
Στο α΄ ημίχρονο ο Αλμωπός ήταν καλύτερος και μπορούσε να είχε καθαρίσει το παιχνίδι, αλλά οι επιθετικοί του έδειχναν μεγάλη επιπολαιότητα στη τελική προσπάθεια.  Στο δεύτερο ημίχρονο και μέχρι τα μέσα , ο Ν. Μυλότοπος ανέλαβε πρωτοβουλίες και έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες να προηγηθεί στο σκορ.
Στο 10΄οι αμυντικοί του Ν. Μυλοτόπου μπερδεύονυαι , κάνουν τη γκελα, αλλά δεν το εκμεταλλεύονται οι αντίπαλοι.
Στο 15΄λάθος της άμυνας του Αλμωπού , ο Οφίδης σουτάρει από καλή θέση , αλλά σώζει αποκρούοντας με τα πόδια ο τερματοφύλακας Χρήστου
Στο 20΄ωραίο σουτ του Ν. Παπαδόπουλου αποκρούει σε κόρνερ ο Κατρατσέας.
Στο 38΄ο Γκότσης από καλή θέση πιάνει κεφαλιά ελάχιστα άουτ.
Στο 39΄από κοντινή θέση ο Δημητριάδης σουτάρει χλιαρά και αποκρούει ο Κατρατσέας
Στο 43΄κεφαλιά του Γκότση αποκρούει ο Χρήστου
Στο 52΄οι γηπεδούχοι χάνουν μεγάλη ευκαιρία. Ο Ρίτε χορεύει την άμυνα του Αλμωπού , μπαίνει στη περιοχή , πλασσάρει , αλλά ο Μιχαηλίδης προλαβαίνει και διώχνει πάνω στη γραμμή.
Στο 58΄και πάλι ο Ρίτε σουτάρει από καλή θέση , αλλά ο Χρήστου αποκρούει σωτήρια.

Στο 65΄Ο. Γ. Ελευθεριάδης σουτάρει δυνατά , μόλις άουτ.
Στο 65΄ο Κατρατσέας αποκρούει σε κόρνερ δυνατό σουτ του Ν. Παπαδόπουλου.
Στο 67 τραγικό λάθος της άμυνας των γηπεδούχων και ο καραδοκών Δημητριάδης κάνει το 0-1
Στο 70΄ο Βακιάνης φεύγει ωραία , αλλά τελευταία στιγμή τον προλαβαίνει ο Σαββάκης και του κλεβει την μπουκιά από το στόμα.