Κυριακή 20 Αυγούστου 2017

Σε φιλικο: Αλμωπός –ΑΡΗΣ Θεσσαλονίκης 1-3

ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ Ο ΑΛΜΩΠΟΣ ΣΤΟ Α ΜΕΡΟΣ
Ρεπορτάζ Νίκος Σαμάνδης

Σε φιλικό αγώνα που έγινε παρουσία 1000 και πλέον φιλάθλων ο ΑΡΗΣ νίκησε τον Αλμωπό με 3-1.
Οι Θεσσαλονικείς παρουσιάστηκαν με δύο πρόσωπα. Στο α΄ημίχρονο προηγήθηκαν νωρίς στο 3΄με κεφαλιά του Καπνίδη μετά από εκτέλεση κόρνερ. Ο Αλμωπός όμως στην συνέχεια ανέλαβε την πωτοβουλία των κινήσεων και μέχρι την ισοφάριση δημιούργησε και έχασε καλές ευκαιρίες .
Ο ΑΡΗΣ στο β΄ημίχρονο μπήκε σχεδόν με διαφορετική ενδεκάδα και ήταν σαφ΄ως καλύτερος.
Έγινε ένα καλό παιχνίδι που ευχαρίστησε τους φιλάθλους που το παρακολούθησαν . Οι προπονητές χρησιμοποίησαν όολυς τους ποδοσφαιριστές.

3' 0-1 Καπνιδης  για τον Αρη

Στο 20΄ ο Αλμωπός χάνει την ευκαιρία να ισοφαρίσει , όταν  κερδίζει πέναλτι το οποίο εκτελεί  ο Λάζαρος Ελευθεριαδης , αλλά  μπλοκάρει ο τέρματα φύλακας του Άρη Αναγνωστόπουλος
16' ακυρώνεται γκολ του Γ. Ελευθεριαδη για τον Αλμωπο
27' Βγαίνει από τον Άρη ο Λωττας μπαίνει ο Νταγκρας
30' ο Αλμωπός  σαφώς καλύτερος πιέζει για την ισοφαριση .  0-1 το σκορ
40' πέναλτι για τον Αλμωπό εκτελεί  Χαρισης. 1-1
45' 1-1 λήξη πρώτου ημιχρόνου

46'1-1

50' Μεντι βγαίνει και μπαίνει στην θέση του ο Ζαχαρακης  για τον Αλμωπό

58' 1-2 για τον Άρη.  Αδράνεια της άμυνας και από κοντά ο Μουμιν το 1-2

52' δυνατό σουτ του  Ζαχαρακη  άουτ.

55' ωραία ενέργεια  του Μουμίν  με πλασέ αποκρούει  ο τέρματα φύλακας του Αλμωπού Καραγιαννίδης

65' 1-2, time out για ξεκούραση λόγω ζέστης

80' 1-3. Με πέναλτι που κέρδισε ο Διαμαντοπουλος και εκτέλεσε ο ίδιος.

85' ευκαιρία  ο Άρης  με τον Νικιτς
Διαιτησία :Σιδηροπουλος(Δελιος -Κεσισογλου)