Πέμπτη 16 Δεκεμβρίου 2010

ΚΑΜΠΑΝΑ ΣΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑΣ

Η ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ δημοσιοποίησε  τις ποινές και τα χρηματικά πρόστιμα που επιβλήθηκαν στους ποδοσφαιριστές που αναγράφηκαν στα Φ.Α. της 4/5-12-2010 των πρωταθλημάτων της Α1, Α & Β ερασιτεχνικής κατηγορίας,, περιόδου 2010/11.
ΦΩΤΙΑΔΗΣ Δ. 461998 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΩΡΟΘΕΑΣ 1. 10

Τα πρόστιμα των παραπάνω ποινών πρέπει να καταβληθούν στην Γραμματεία της Ένωσης Πέλλας μέχρι 20-12-2010.
 Η επιτροπή επιλαμβάνεται του αγώνα Β ερασιτεχνική κατηγορία ( 1ος όμιλος ) της 5-12-2010, μεταξύ των ομάδων ΕΝΩΣΗ Τσάκων-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Κωνσταντίας, ο οποίος διεκόπη στο 25’ λεπτό, λόγω επεισοδίων που δημιούργησαν σε βάρος του διαιτητή ποδοσφαιριστής και φίλαθλοι της φιλοξενούμενης ομάδας ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Κωνσταντίας.
Βάσει των διατάξεων του ΚΑΠ, κατακυρώνεται ο αγώνας υπέρ του σωματείου ΕΝΩΣΗ Τσάκων, με τέρματα 3-0 και βαθμούς 3-0, ενώ αφαιρούνται τρείς (-3) βαθμοί από το σωματείο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Κωνσταντίας στον βαθμολογικό πίνακα περιόδου 2010/11 του οποίου μετέχει, επίσης αφαιρούνται δύο (-2) βαθμοί στο πρωτάθλημα που θα μετέχει την ποδοσφαιρική περίοδο 2011/12.
Καλείται σε έγγραφη απολογία βάσει των διατάξεων του ΚΑΠ, το σωματείο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Κωμνσταντίας, λόγω επεισοδίων που προξένησαν ποδοσφαιριστής και φίλαθλοι του και είχαν σαν αποτέλεσμα την διακοπή του εν λόγω αγώνα.