Σάββατο 5 Μαρτίου 2011

ΤΙΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΤΟ ΓΑΡΕΦΙ ,ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΟ ΡΙΖΑΡΙ

ΜΕ το παραπάνω αποζημιώθηκαν οι φίλαθλοι που παρακολούθησαν το παιχνίδι Γαρέφι –Ριζάρι (0-4) .

το Ριζάρι στο πρώτο μέρος ήταν καλύτερο και φοβερά αποτελεσματικό. Πέτυχε τρια γκολ με πανομοιότυπο τρόπο. Το Γαρέφι είχε δύο δοκάρια αρκετές ευκαιρίες με αποκορύφωμα στο ξεκίνημα του β ημιχρόνου όταν σε δύο λεπτά δεν μπόρεσαν οι παίκτες του από δύο μέτρα να σμπρώξουν τη μπάλα στα δίκτυα. Το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο.
Στο 8 το Ριζάρι εκτελει φάουλ από δεξιά . Η μπάλα πηγαίνει αριστερά κεφαλιά  του Βλαδίκα στην καρδιά της άμυνας και εκει ο Μίσκος δεν Χαρίζει κάνοντας το 0-1.
Στο 10΄,15΄και 35΄(δοκάρι) το Γαρέφι  χάνει καλές ευκαιρίες.
Στο 31΄εκτελειται φάουλ με τον ίδιο τρόπο ,αυτή τη  φορά ο Βλαδίκας είναι αυτός που κάνει το 0-2.
Στο 39 ΄ο  Μ.Μάρκου χάνει μια ακόμα ευκαιρία για τους γηπεδούχους.Στο 48΄και 49΄το Γαρέφι χάνει ευκαιρίες που δεν χάνονται. Στο 50 από τρια μέτρα ο Μάρκου σημαδεύει το δοκάρι της εστίας του Ριζαρίου.
Οι φιλοξενούμενοι στη συνέχεια ελέγχουν το παιχνίδι και στο 85΄ο Μίσκος με ένα γκολ –ποιήμα από το ύψος της περιοχής  πλασσάρει στο παραθυράκι και κάνει το0-4. ΄Αριστος ο διαιτητής Γιάγκος.