Παρασκευή 27 Ιουλίου 2012

Αλμωπός –ΠΑΟΚ (Κ-20) 0-4

Στο πρώτο φιλικό της φετινής περιόδου που έδωσε ο Αλμωπός στην Αριδαία με αντίπαλο την ομάδα Κ-20 του ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης έχασε με 4-0
Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με 3-0 . ΄Ένα ακόμα γκολ μπήκε στο β΄ημίχρονο

Το σκορ άνοιξε για την ομάδα του Δικέφαλου στο 8ο μόλις λεπτό ο Πόζογλου, με μακρινό ψηλοκρεμαστό πλασέ, το 0-2 έκανε ο Σαββίδης με απευθείας εκτέλεση κόρνερ στο 32ο λεπτό, ενώ το 0-3, που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου, πραγματοποίησε ο Δεμιρτζόγλου με εξαιρετικό γυριστό σουτ λίγο έξω από τη μικρή περιοχή στο 35'. Το τελικό 0-4 έγινε από τον Καράμπα στο 52ο λεπτό, με ωραίο σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή. Η Διοίκηση του Αλμωπού θέλει να ευχαριστήσει τους διαιτητές Ελευθεριάδου, Μιχαηλίδη και Σινάπη για την αφιλοκερδή τους διαιτησία.