Σάββατο 5 Ιανουαρίου 2013

Νησί – Ξιφιανή 4-3

Η αποβολή του τερματοφύλακα της Ξιφιανής Μαυρίδη στο 15΄έκρινε τα πάντα στο παιχνίδι με το Νησί .
Στη φάση αυτή ο διαιτητής έδωσε αυστηρό πέναλτι και απέβαλε τον τερματοφύλακα . Αναγκαστικά βγήκε ο Κιόσης,  για να παίξει τερματοφύλακας  Τσιμτσιρίδης (Λούα-Λούα)  ο οποίος όμως δεν είναι τερματοφύλακας , αφού ο αναπληρωματικός ήταν τραυματίας και δεν ακολούθησε την ομάδα . Ο Δίγκας που εκτέλεσε το πέναλτι ΄έκανε το 1-0
Ακριβώς με τη λήξη του ημιχρόνου ο Τζούτζης με πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1 . Ακολούθησαν στην επανάληψη δυο γκολ από τον Μαυρογιανάκο στο 60΄και 63΄. Ο Λούσης στο 75΄έκανε το 4-1. Από κει και πέρα οι τυπικα γηπεδούχοι (παίζουν στο γήπεδο του ΄Αγρα) επαναπαύτηκαν . Ο Δούμος στο 85΄’εκανε το  4-2  και στο 90΄ο Κώστας Καρράς πέτυχε το τελικό 4-3