Σάββατο 23 Σεπτεμβρίου 2017

ΕΧΑΣΕ Ο ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΣΤΟ ΧΑΝΤ ΜΠΟΛ

Η ομάδα του Στέλιου Σεϊρεκίδη, που έχει βλέψεις για τον τίτλο την φετινή σεζόν ξεκίνησε ιδανικά την χρονιά. Απέναντί του ο πάντα επικινδυνος Αερωπός που αποδείχτηκε σκληρό καρύδι για τον περσινό κυπελλούχο.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο ξεκίνημα του αγώνα αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Παλάσκα. Ο ΠΑΟΚ πέρασε για πρώτη φορά μπροστά στο 12ο λεπτό. Από εκείνο το σημείο το προβάδισμα άλλαξε συχνά χέρια χωρίς καμία από τις δύο ομάδες να καταφέρει να πάρει διαφορά μεγαλύτερη του ενός τέρματος.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν για πρώτη φορά με δύο τέρματα στο 20ο λεπτό του αγώνα με τον Κυπραίου για το 10-8. Ο ΠΑΟΚ έφτασε το σκορ στα 14-11 με τον Αερωπό να μειώνει σε 14-12 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ κατάφερε να προηγηθεί και πάλι με τρία τέρματα (12-15, 13-16) προτού ο Αερωπός με σερί 3-0 φέρει τα πράγματα σε ισορροπία. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης όμως και πάλι προηγήθηκε με 20-17 με τους γηπεδούχους να μειώνουν και πάλι στο γκολ (21-20) δίνοντας νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση.

Δέκα λεπτά πριν το τέλος η ομάδα του Στέλιου Σεϊρεκίδη προηγήθηκε με 24-21 ενώ έφτασε στο +4 (25-21) πέντε περίπου λεπτά πριν το τέλος. Ο Αερωπός μείωσε και πάλι στα δύο τέρματα αλλά ο Παλάσκας «καθάρισε» για την ομάδα της Θεσσαλονίκης διαμορφώνοντας το 28-24 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Ολη η περιγραφή του αγώνα:

Ξεκίνησε ο αγώνας

1-0 για τον Αερωπό

2-0

2-1 μειώνει ο ΠΑΟΚ

Πέναλτι για τον Αερωπό, χαμένο.

ισοφαρίζει ο ΠΑΟΚ. 2-2 στο 7ο λεπτό του 1ου ημιχρόνου..

3-2 ο Αερωπός

Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, 3-3 το σκόρ

4-3

χαμένη επίθεση για τον ΠΑΟΚ, 11 λεπτά στο 1ο ημίχρονο

4-4 ισοφαρίζει ξανά ο Δικέφαλος

4-5 για πρώτη φορά μπροστά στο σκορ ο ΠΑΟΚ στο 13ο λεπτό!

Ταϊμ αουτ ζητάει ο Αερωπός

5-5 ισοφαρίζει ξανά η ομάδα της Έδεσσας

5-6 ξανά μπροστά ο ΠΑΟΚ!

Άμεση ισοφάριση για τον Αερωπό, 6-6

6-7 ο ΠΑΟΚ, έχει ανοίξει ρυθμό το παιχνίδι ενώ βρισκόμαστε στα μισά του 1ου ημιχρόνου

7-7

7-8 στο 18ο λεπτό

8-8

8-9 για τον ΠΑΟΚ

8-10 πρώτη φορά διαφορά 2 γκολ για τον Δικέφαλο!

9-10, 9 λεπτά πριν το τέλος του 1ου ημιχρόνου

9-11

1η δίλεπτη αποβολή κατά του ΠΑΟΚ (Κυπραίος), με παίχτη λιγότερο ο Δικέφαλος, χαμένη όμως η επίθεση για τον Αερωπό

ταϊμ αουτ ζητάει ο ΠΑΟΚ

10-11 μειώνει ο Αερωπός, 4 λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου

10-12 με πέναλτι ο ΠΑΟΚ

11-12

11-13, 2 λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου.

11-14 αυξάνει τη διαφορά ο ΠΑΟΚ! ενα λεπτό πριν το τέλος

12-14

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ, 12-14 μπροστά ο ΠΑΟΚ.

Ξεκινάει το 2ο ημίχρονο

πεναλτι για τον ΠΑΟΚ, δίλεπτη για τον Αερωπό με παίχτη παραπάνω για τα επόμενα λεπτά ο Δικέφαλος

εύστοχο το πεναλτι, 12-15

13-15

επιστρέφει ο παίχτης του Αερωπού, στα ίσα οι δύο ομάδες.

ο ΠΑΟΚ δεν μπόρεσε να εκμεταλευτεί το πλεονέκτημα..

13-16 στο 35ο λεπτό

Δίλεπτη για τον ΠΑΟΚ

14-16

15-16

16-16 ισόπαλος ξανά ο αγώνας!!

ταϊμ άουτ ζητάει ο Στέλιος Σεϊρεκίδης, στο 38ο λεπτό ο αγώνας

17-16, 4-0 σερί τρέχουν οι Εδεσσαίοι.. στο 40ο λεπτό ο αγώνας, 20 ακόμα για το τέλος..

17-17 ισοφάριση για τον ΠΑΟΚ!

17-18 ξανά μπροστά!

17-19 στο 43'!

17-20 με πέναλτι

ταϊμ αουτ ο Αερωπός

18-20

Δίλεπτη για τον ΠΑΟΚ, με παίχτη λιγότερο ο Δικέφαλος.

1-3 οι δίλεπτες μέχρι στιγμής, 3 γκολ με παίχτη παραπάνω ο Αερωπός, 1 ο ΠΑΟΚ..

19-20 στο 47'

19-21 στο 48'

ΑΛΛΗ μια αποβολή για τον ΠΑΟΚ! με 2 παίχτες λιγότερους στο γήπεδο ο Δικέφαλος!

20-21 12 λεπτά για το τέλος!

Δίλεπτη για τον Αερωπό.

20-22

21-22

21-23 στο 51ο λεπτό

21-24 διαφορά 3 τερμάτων για τον ΠΑΟΚ 8 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα!

24-27

ταϊμ αουτ ο ΠΑΟΚ, ενα λεπτό για το τέλος του αγώνα και ο ΠΑΟΚ διατηρεί διαφορά ασφαλείας 3 τερμάτων. δύσκολα μπορεί κάτι να αλλάξει..

24-28, 20'' πριν το τέλος!