Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2024

Αποτελέσματα φιλικών αγώνων

Σε φιλικά παιχνίδια προετοιμασίας σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα

ΑΕ Αλεξάνδρεια - ΑΕ Σκύδρας 4-2

Φιλική νίκη επί της Σκύδρας πέτυχε το απόγευμα της Τετάρτης (11/9) η ΑΕ Αλεξάνδρειας στο γήπεδό της, στο προτελευταίο τεστ της φετινής προετοιμασίας της.

Το σκορ άνοιξε στο 15’ ο Τόλης Λίτσι, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Καψάλης διπλασίασε τα τέρματα των «πράσινων».

Με την έναρξη της επανάληψης ο Καψάλης έκανε δύο τα προσωπικά του τέρματα και τρία της ομάδας του, με τον Γιάννη Πιπιλιάρη στο 60’ να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 4-0!

Οι φιλοξενούμενοι στα τελευταία λεπτά κατάφεραν να πετύχουν δύο τέρματα και να μειώσουν το σκορ στο τελικό 4-2.

Άρης Παλαιφύτου - Δόξα Μελισσίου 1-4

Πανεδεσσαϊκός - ΦΑΣ Νάουσα 1-2

Νικηφόρο ήταν το φιλικό παιχνίδι που έδωσε την Τετάρτη (11/9) ο ΦΑΣ Νάουσα στην Έδεσσα κόντρα στον τοπικό Πανεδεσσαϊκό.

Οι «κυανόλευκοι» επικράτησαν με σκορ 2-1, έπειτα από καλή εμφάνιση, με τον προπονητή Γιάννη Κερλίδη να χρησιμοποιεί όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του.

Το σκορ άνοιξε ο Βασίλης Φασίδης με γυριστό σουτ (η μπάλα βρήκε και σε αντίπαλο), με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν σε 1-1 και τον Τσακίρη να διαμορφώνει το τελικό 1-2.

Ακρίτας Σωσάνδρας - Αλμωπός Αριδαίας 1-1

Μ. Αλέξανδρος Άρνισσας - Δόξα Μαυροβουνίου 7-5

Νίκη Αξού - Εθνικός Γιαννιτσών 3-3