Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2012

Πιπεριά –Πρόμαχοι 2-5

Νικηφόρα πέρασε από την Πιπεριά η ομάδα των Προμάχων  με το ευρύ σκορ 2-5.
Έγινε ένα πολύ καλό παιχνίδι και από τις δυο ομάδες, που χάρισαν στους λιγοστούς φιλάθλους, πλούσιο θέαμα, με πολλές φάσεις και πολλά γκολ.

Το σκορ άνοιξε στο 1΄ για τους γηπεδούχους ο Γραβάνης με δυνατό σουτ από την περιοχή.
Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν γρήγορα στο 4΄ με τον Γ.Νάνο , όταν με απευθείας εκτέλεση φάουλ σημείωσε το 1-1.
Ο Δ.Σέλκος εκμεταλλευόμενος πάσα-διαβήτη του Προίκου έγραψε στο 14΄ το 1-2.
Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Γ.Νάνος με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή πέτυχε το 1-3.
Ο βετεράνος Τουμανιδης για τους γηπεδούχους έχασε δυο καλές ευκαιρίες στο 22΄ και 23΄
Οι παίκτες των Προμάχων που έλεγχαν το παιχνίδι, έχασαν άλλες δυο καλές ευκαιρίες στο 24΄με τον Δ.Ρατσίτσκα και στο 27΄με τον Γ.Νάνο.
Το 1-4 έγραψε ο συνήθης ύποπτος Γ.Νάνος στο 35΄ όταν έκανε μια επέλαση και με δυνατό σουτ σημείωσε το τρίτο προσωπικό γκολ.
Στην επανάληψη η Πιπεριά μπήκε δυνατά για να γυρίσει το σκορ , και χάθηκαν δυο καλές ευκαιρίες στο 49΄με τον Σιάληκαι στο 51΄ με τον Τουμανίδη.
Οι φιλοξενούμενοι παίζοντας έξυπνα και εξοικονομώντας δυνάμεις, πέτυχαν το 1-5 με τον Γ.Προίκο ,ο οποίος με άψογο πλασέ εκτέλεσε τον ανήμπορο να αντιδράσει Κονάκογλου.
Στο 76΄ο Σιάλης σκόραρε για τους γηπεδούχους με δυνατό σουτ γράφοντας το τελικό 2-5.
Στο 81΄οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή του Προίκου αλλά ο διαιτητής Τσαλγίνης δεν έδωσε τίποτα.
Η διαφορά δυναμικότητας των δυο ομάδων ήταν εμφανής σε όλο το παιχνίδι και το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο.
Ο προπονητής των Προμάχων  Κανιέμπα, όταν πια το αποτέλεσμα είχε κριθεί, ΈΒΑΛΕ  νέους μικρούς και ταλαντούχους παίκτες σαν αλλαγές και οι οποίοι μάλιστα πάλεψαν φιλότιμα δικαιώνοντας τον προπονητή τους.
Από τους γηπεδούχους διακρίθηκαν οι Τουμανίδης, Σιάλης, Γραβάνης και Παλάνδρος.
Από τους νικητές ο Γ.Νάνος, Τ.Καραμήτσος,Δ.Άτζος,Δ.Σέλκος και Γ.Προίκος.

ΑΣ ΠΡΟΜΑΧΟΙ (Κανιέμπα) Χατζής , Καραμήτσος , Δ. Σέλκος, Άτζος , Μούγιος, Πουσίνης,  Γ.Νάνος, Προίκος,Σατζάκης,( Ν.Νάνος ),Ρατσίτσκας,(Σατζάκης),Σαμσούρης (Γ. Τανούρης  -ντεμπούτο με την ομάδα)

ΑΠΟ ΠΙΠΕΡΙΑΣ(Σωτ. Μαυρομάτης ) Κονάκογλου,  Κ. Χασαπάκης, Α.Χασαπάκης ,Παλάνδρος , Ράκι, Τουμανίδης Ζουμπουλίδης, Σιάλης  Φάφκας (Μπούραλης), Γραβάνης , Κωνσταντόπουλος