Μετ εμποδίων τα μπαράζ

Τελικο
Αλμωπός -Πέλλα 2-1

Δεν έγινε ο αγώνας Πρ. Ηλίας-Ν. Μυλότοπος

Με εμπόδιο τη κακοκαιρία ξεκίνησαν τα μαράζ στη Α1 κατηγορία . Το παιχνίδι Πρ. Ηλία –Ν. Μυλοτόπυ δεν έγινε λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου . Στην Αριδαία το πρώτο ημίχρονο Αλμωπού –Πέλλας , διακόπηκε για ένα τέταρτο στο 38΄επειδή άρχισε να πέφτει χαλάζι

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Αλμωπός ξεκίνησε πολύ καλά , δημιούργησε και έχασε καλές ευκαιρίες. Μόλις στο 3΄οι επιθετικοί του μπερδεύτηκαν στη μικρή περιοχή και πρόλαβαν να διώξουν οι αντίπαλοι αμυντικοί. Στο 15΄από καλή θέση σουτάρει ο Βακιάνης ,αλλά ο τερματοφύλακας αποκρούει με τα πόδια .Στο 17΄ο Δημητριάδης με υπερένταση διεκδικεί τη μπάλα με τον τερματοφύλακα που διώχνει τελευταία στιγμή.
Στο 20΄ο Τσιμτσιρίδης δοκιμάζει συρτό γωνιακό σουτ από το ύψος της περιοχής το οποίο διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο τερματοφύλακας της Πέλλας. Στο 22΄κεφαλιά του πολύ καλού  Παντελίδη φεύγει ελάχιστα άουτ .
Η Πέλλα στο 25΄χάνει μεγάλη ευκαιρία όταν το σουτ του Κηλίκη φεύγει ελάχιστα έξω.
Στο 30΄από καλή θέση ο Βακιάνης σουτάρει , η μπάλλα αλλάζει πορία και βγαίνει κόρνερ. Το κόρνερ εκτελείται από τον Παντελίδη και ο Ν. Παπαδόπουλος με κεφαλιά κάνει το 1-0 μέσα σε πανηγυρισμούς. Στο 35΄ο Παντελίδης σουτάρει ωραία στη γωνία , αλλά η μπάλλα βρίσκει τη ρίζα του δοκαριού. Στο 37΄ο Μπουράκης εκμεταλλεύεται την σύγχυση στην άμυνα του Αλμωπού και με δυνατο σουτ ισοφαρίζει σε 1-1. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον Αλμωπό να υπερέχει στον αγωνιστικό χώρο που είναι πολύ βαρύς.

Στο 81΄ο Ν. Παπαδόπουλος με πλασέ κάνει το 2-1
Διαιτητής Τομίδης( Χ.Δεμερτζής – Κουπαράνη) Τέταρτος Κουπάντσης

.Αλμωπός : Καραγιαννίδης, Μιχαηλίδης, Θ. Ελευθεριάδης Τσιμτσιρίδης, Ελευθεριάδης, Παντελίδης, Δημητριάδης, Ν.Παπαδόπουλος, Κανωτίδης, Παπασυμεών,Βακιάνης
Πέλλα  :Πόπης, Κορώνας, Τανταλίδης, Ρίσκος,(60΄Μπρατσούδης) Χαρμάνας, Μπουράκης, Κηλίκης, Κουτρογιάννης, Γάκης,Κούμπους,Καραπίτας