Τετάρτη 27 Αυγούστου 2014

Δόξα Εξαπλατάνου-Βέροια (Κ20) 1 - 2.

Πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο Εξαπλατάνου  η φιλική αναμέτρηση της Δόξας,  με την αντίστοιχη της Βέροιας(Κ20).

Ένα πολύ καλό παιχνίδι που κινήθηκε με γρήγορες εναλλαγές της μπάλας δημιουργώντας ταυτόχρονα καλές φάσεις και στις δυο περιοχές των ομάδων.
Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι είχαν περισσότερο χρόνο την κατοχή της μπάλας, πιέζοντας αρκετά ψηλά την Δόξα με αποτέλεσμα να πετύχει ένα γκολ στο πρώτο τέταρτο.
Η Δόξα πίεσε και αυτή με την σειρά της απειλώντας αρκετά τον αντίπαλο αλλά χωρίς κάποιο θετικό αποτέλεσμα.
Λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνουκ Βέροια πέτυχε και δεύτερο γκολ κάνοντας το σκορ το 0-2.
Το δεύτερο μέρος τώρα ανήκει περισσότερο στην Δόξα Μπήκε καλύτερα έλεγξε περισσότερο των χώρο του κέντρου και απείλησε αρκετά τον αντίπαλο. Συνέπεια της πίεσης αυτής ήταν και να πετύχει ένα γκολ  με πλασέ με τον Λευτέρη Θωμά στα μέσα του ημιχρόνου.

Η διοίκηση της ομάδας ευχαριστεί θερμά τον διαιτητή του αγώνα  Μαυρίδη και τους βοηθούς Σίπκα και Κεσίσογλου,για την αφιλοκερδή συμμετοχή τους στο παιχνίδι