Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2012

Αετός …χωρίς τερματοφύλακα

ΕΧΑΣΕ  ΕΝΤΟΣ Ο-2 ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

Από το κακό  στο χειρότερο πάει η κατάσταση για τον Αετό Σκύδρας .
Στο εντός έδρας παιχνίδι με την ΑΕ Ποντίων Κατερίνης  στο 10΄ ο τερματοφύλακας Ραβούσης έκανε πέναλτυ  και αποβλήθηκε . Αναπληρωματικός τερματοφύλακας δεν υπήρχε  ,έτσι χρέη  κάτω από δοκάρια εκτέλεσε ο κεντρικός αμυντικός  Κώστας Μαργιορίδης .

Με τον Αετό να μένει με 10 παίκτες από νωρίς, ήταν θέμα χρόνου να φτάσει η ΑΕ Ποντίων στο δεύτερο γκολ, με τον Μίλτο Σαπάνη στο 15ο λεπτό να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του Λεωνίδα Μπίλη, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έριξαν αισθητά τον ρυθμό τους, ωστόσο έφτασαν πολύ κοντά σε ένα τρίτο γκολ, ωστόσο το σουτ που επιχείρησε ο Τροΐρης έξω από την περιοχή του Μαργιορίδη «τράνταξε» το οριζόντιο δοκάρι, με το 2-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα στο Δημοτικό γήπεδο της Σκύδρας.

ΑΕΤΟΣ ΣΚΥΔΡΑΣ: Ραβούσης, Κυριακίδης, Παπασυμεών, Πασχώνης, Μαργιορίδης, Λεκάκης, Λυσίτσας, Ιωαννίδης, Παπαστεργίου, Θεδωρίδης, Μπρέγκου.

ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ: Κελπέκης, Σαββίδης (78’ Γούτσιος), Λιόλιος, Χασιώτης, Δεληζήσης (70’ Βεϊδαμενίδης), Οικονόμου (53’ Προβατίδης), Σαπάνης, Τροΐρης, Γκόγκας, Τσιτλακίδης, Χιονίδης.