ΤΟ 2Ο Δ.Σ.ΑΡΙΔΑΙΑΣ ΝΙΚΗΤΗΣ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ

-Των αγώνων μπάσκετ Δ.Σ. Αλμωπίας.

2Ο Δ.Σ.ΑΡΙΔΑΙΑΣ – 4Ο Δ.Σ.ΑΡΙΔΑΙΑΣ
38   -   25

Άνετη επικράτηση του 2ου Δ.Σ. Αριδαίας στον τελικό, που επιβλήθηκε του 4ου Δ.Σ. Αριδαίας με σκορ 38-25. Η ομάδα του 4ο Δ.Σ. Αριδαίας μόνο στο 1ο δεκάλεπτο  έπαιξε ανταγωνιστικά και βρέθηκε να προηγείται στο σκορ με 12-8. Από το δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του 2ου Δ.Σ. κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο και σημείωσε μια άνετη νίκη.
Δεκάλεπτα: 8-12, 13-2(ημίχρονο21-14), 9-0, 8-11.
Συνθέσεις:
2ο Δ.Σ. Αριδαίας:Μαγκανουδάκης , Καραγιοβανίδου, Καρασάββας 6 , Πασαλίδης 29, Μπαδινάκης, Παλίκογλου 2, Αναστασιάδης , Κεντερτζίδου, Αβραάμ, Ρούσι, Σταματιάδης 1.
      4Ο Δ.Σ. Αριδαίας:Υποδηματόπουλος Ι., Κώνστας, Σταματιάδου, Τζάρης, Εμμανουηλίδης,     Υποδηματόπουλος Γ., Κοντάκος , Νοχουτίδου , Ζέρζης 13, Μιχαηλίδης 2 , Σίlι 10.

1Ο Δ.Σ.ΑΡΙΔΑΙΑΣ – 3Ο Δ.Σ.ΑΡΙΔΑΙΑΣ(ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ)
22   -   44
         Καλύτερη η ομάδα του 3ου Δ.Σ. Αριδαία στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, κέρδισε το 1ο Δ.Σ. Αριδαίας στο μικρό τελικό με σκορ 44-22. Το 1ο Δ.Σ. Αριδαίας  μόνο στο 1ο ημίχρονο μπόρεσε να προβάλλει αντίσταση και στην συνέχεια παραδόθηκε στην ανωτερότητα του 3ου Δ.Σ.
     Δεκάλεπτα: 4-14, 12-5(ημίχρονο 16-19), 2-10, 4-15.
      Σύνθεσεις:
1ο Δ.Σ. Αριδαίας: Πασσαλίδης, Δίος 2, Ξενίδης, Τζάτζη, Πούλος, Λεγκίσι, Ντασύτι 4, Τζάτζης, Βάτσης 11, Μπαϊρακταρίδης, Γρηγορίου 5.

3ο Δ.Σ.Αριδαίας: Σπανόπουλος, Καρατζίδης , Τζούλος , Τόπκας 4, Σιώπης , Σκονίτης ,    Κιλικλής , Μπίνος 5, Αθανασίου , Παναγιωτίδης 25, Λαγόπουλος , Ζέρζης 10.

Τους αγώνες μπάσκετ Δημοτικών Σχολείων Αλμωπίας,  διοργάνωσε ο Σύλλογος Δασκάλων & Νηπιαγωγών Αλμωπίας « Ο Μέγας Αλέξανδρος» σε συνεργασία με τον Φιλαθλητικό Όμιλο Αριδαίας(Φ.Ο.Α.) και  τον Δήμο Αλμωπίας, που αθλοθέτησε τα έπαθλα.