Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012

ΕΥΡΩΠΟΣ ΦΟΥΣΤΑΝΗΣ-ΑΣ ΠΡΟΜΑΧΟΙ 1-1

Σε ένα δύσκολο αγωνιστικό χώρο ο Ευρωπός Φούστανης και ο ΑΣ Πρόμαχοιαναδείχτηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1.

Τα δυο γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκόρ στο 10΄με κεφαλιά του Σούτογλου απο στημένη φάση.
Η αντίδραση του κόουτς Κανιέμπα ήταν άμεση και με τις δυο αλλαγές που έκανε , κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι και οι παίχτες του να πετύχουν το τέρμα της ισοφάρισης στο 40΄, με τον Γ. Ρατσίτσκα (ΡΑΤΣΙ)με σουτ μέσα από την περιοχή.Έτσι τελείωσε το πρώτο μέρος.
Στην επανάληψη και οι δυο ομάδες ρίχτηκαν με πείσμα για τη νίκη επιζητώντας το γκολ.Στην προσπάθειά τους αυτή , αρκετές φορές το παιχνίδι τους έγινε σκληρό και από τις δυο πλευρές .
Τελικά το παιχνίδι έληξε ισόπαλο , με τις δυο ομάδες να διαμαρτύρονται για τη διαιτησία, η οποία κατά τη γνώμη μας ήταν καλή και τα σφυρίγματά της δεν επηρέασαν το τελικό αποτέλεσμα.