Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012

Εδεσσαϊκός –Ν. Μυλότοπος 2-3

Παιχνίδι διαφήμιση έγινε στην Έδεσσα όπου ο ΜΑ Ν. Μυλοτόπου απέδρασε με το διπλό επικρατώντας με σκορ 3-2 του τοπικού Εδεσσαϊκού

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τους φιλοξενούμενους πάντως να δημιουργούν και να χάνουν δυο πολύ καλές ευκαιρίες στην αρχή αλλά τον Εδεσσαϊκό να παίρνει το προβάδισμα
Στο β΄ημίχρονο  το παιχνίδι ήταν πολύ καλό με τις δυο ομάδες να κυνηγούν τη νίκη .
Οι γηπεδούχοι από την άλλη έδειξαν αδυναμίες στον αμυντικό τομέα και
5' Κίτρινη στον Γκοτση για σκληρό φάουλ στον Τσορμπα
15'Κίτρινη στον Τεκελιδη για φαουλ
24'Πέναλτι και κόκκινη στον Σαββακη
25'  1-0 Γκολ με Τσορμπα
Που  εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Λαφαζανίδης
28' Κίτρινη Τσορμπας
33' 1-1 με Οφιδη, κάθετη στον Οφιδη που βγαίνει μόνος με τον Αποστόλου, πλασάρει και 1-1
44' Απίστευτη ευκαιρία για τον Εδεσσαϊκό με τον Μεταξά που πλασάρει και η μπάλα κυλάει χιλιοστά από το αριστερό κάθετο δοκάρι
54' Κίτρινη Γρηγοριαδης για φάουλ στον Τσορμπα
55'Παυλίδης στη θέση Ρετζια
58'Πέναλτι για τον Μυλοτοπο και 1-2 με Γκοτση και κόκκινη στον Τεκελιδη
62' Με 9 ο Μυλοτοπος 2η κίτρινη ο Γκοτσης.
Στη θέση του Παπαδοπουλου ο Τσατσε
65'Στη θέση του Ριττε ο Κατιρτζογλου
69' Βαρελάς στη θέση του Οφιδη
79'Απευθείας κόκκινη στον Τσοπτση γιατί  χτύπησε αντίπαλο
84' 2-2 με Τσορμπα από φάουλ του Τσατσε.
89' 2-3 με Νατση
90' Με 8 ο Εδεσσαϊκός 2η κίτρινη στον Τσορμπα