Τρίτη 29 Ιανουαρίου 2013

Α.Ε. ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΥ-ΣΑΡΙΣΑΣ - Α.Σ. ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ 82-66

Κακή εμφάνιση από την ομάδα της Έδεσσας στην Κατερίνη απέναντι στον Βατανιακό με την ήττα να έρχεται φυσιολογικά.
Ο Πανεδεσσαϊκός έμεινε από το πρώτο δεκάλεπτο πίσω στο σκορ με 23-10 καθώς δεν μπόρεσε να αντιμετωπίσει αμυντικά τα σουτ των γηπεδούχων οι οποίοι είχαν "εκνευριστική" ευστοχία από όλες τις θέσεις. Στα υπόλοιπα δεκάλεπτα ο Πανεδεσσαϊκός ισορρόπησε το παιχνίδι μεν, το γεγονός όμως ότι δεν κράτησε χαμηλά το σκορ δεν άφησε τους παίκτες του Γιώργου Χασάπη να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο στο τέλος. Στην αποστολή του Πανεδεσσαϊκού συμμετείχε και ο 15χρονος Κληντσάρης. Η ομάδα της Έδεσσας παρέμεινε στην τέταρτη θέση μαζί με τους συνδιεκδικητές της Λιτόχωρο και Κορινό, με το πρωτάθλημα να αποκτάει μεγάλο ενδιαφέρον οδεύοντας προς το τέλος.

Δεκάλεπτα:1ο(23-10), 2ο(18-21)41-31 ημίχρονο, 3ο(14-13)55-44, 4ο(27-22)82-66 τελικό.

Α.Σ. ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ(Χασάπης): Τριανταφύλλου 2, Πέτκος 15(1 τριπ.), Θεοδώρου 7(1 τριπ.), Δημητρόπουλος 13(1 τριπ.), Σταμπουλής 2, Κληντσάρης, Τσάμης 3, Γκουτσίδης, Αρβανιτάκης 24(1 τριπ.), Μυλωνάς.